UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZ
NOW STRON:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Menu

Nasze sklepy

Sklep - Rkodzieo i rzemioso artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - wiee eko produkty spoywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie wiatowid
Maachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serw i nalewek

Smaki cz regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Dziaaj lokalnie
 
Dziaaj lokalnie
 
Dziaaj lokalnie
 
KRAJOWA SIE GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga witego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Drukuj

 

 

 

Na konkurs szkolny filmów dokumentalnych o tematyce historycznej im. Braci Hulewiczów "Wielkie wczoraj w maym krgu" wpyno 39 filmów. Celem konkursu  jest rozwijanie wród uczniów zainteresowania przeszoci i wzbogacanie wiedzy na temat historii Wielkopolski i regionu. Jestemy bardzo mile zaskoczenie liczb zgoszonych filmów, szczególnie biorc pod uwag to, e po raz pierwszy organizujemy tego typu konkurs. Poniej przedstawiamy zgoszone filmy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I. Gimnazjum w Trzemesznie:

1) Weronika Pietz, Marta Syta, Kacper Gowala, Jakub Humaski film:"Golgoto moja... obozowe losy Henryka Wrzeszczyskiego”. 

https://www.youtube.com/watch?v=UCjrJxsU3RU

2) Magdalena Wesoowska, Paulina Lubiska, Micha Kaniasty, Micha Grobelski: "Wspomnienia wojenne- Wywiad z pania MariWojciechowsk" 

 https://www.youtube.com/watch?v=8I4_Jp5Ndoo

3) Adam Kubalski, Dominik Gowski, Kacper Krawczyski, "Historia kultu w. Wojciecha w Trzemesznie"

https://www.youtube.com/watch?v=R1esHPh4COU

4) Igor Matuszyski, Baej Sobecki, „Prawdziwy bohater czy fikcyjna historia?”

https://www.youtube.com/watch?v=PKKvUcheYFY

5) Daria Wodarczyk, Jan Dzimian, Mateusz Rklewski, „Historia trzemeszeskiej bazyliki”,

https://www.youtube.com/watch?v=KYZ76YdGigk

6) Katarzyna Semrau, Luiza Galus, Szymon ukowski,  Hubert Wawrzyniak, „Wielcy ludzie Trzemeszna”

https://www.youtube.com/watch?v=4IvpHiy8SAk

7) Julia Figaj, Luiza Kdzierska, Weronika Szrama, „Bazylika pw. WNMP w Trzemesznie”

https://www.youtube.com/watch?v=1q40OzBwIzo

 

II. Liceum Ogólnoksztacce im. M. Kosmowskiego w Trzemesznie:

1) Dominika Haposka, Dawid Doman  "Jan Kiliski. Wielki czowiek z maego miasta."     

https://www.youtube.com/watch?v=mt1t0HEVIV0 

2) Anna Krerowicz, Bartosz Minartowicz  "Wkroczenie wrogów do Trzemeszna" 

 https://www.youtube.com/watch?v=ynYd-6vK2WQ

 

3) Jakub Kieruj, Amadeusz Lisiecki, Krystian Walczak „W pogoni za marzeniami”, 

https://www.youtube.com/watch?v=nHHRfO-yXmg

 

4) Jagoda Woniak, Paulina Lisiecka, Martyna Dojas „Chwaa Bohaterom Edward Drozd”

https://www.youtube.com/watch?v=VkXOKOL4KQs

 

III. Szkoa Zawodowa im. H. Cegielskiego w Trzemesznie

 

1 ) Hubert Haposki „Niezapomniana historia obroców Trzemeszna i Niewolna” https://www.youtube.com/watch?v=sa-zCzlxkzI
 

 

IV. Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie

1)      Luiza Brzozowska, Wiktoria Gibas, Oliwia Król, Jakub Marcinkowski „Maruszka – historia nie tylko miosna”

https://www.youtube.com/watch?v=pDeJdTShkzk

 

V. Gimnazjum Stowarzyszenie RODZICE – DZIECIOM im. Kardynaa Stefana Wyszyskiego Prymasa Tysiclecia w Gnienie

1)      Marta Wower, Anna Zieliska, Gabriela Budzyska „Lew z kamienia”

https://www.youtube.com/watch?v=ZaqYzaL0Ij0

VI. Gimnazjum nr. 1 im. Zjazdu Gnienieskiego w Gnienie

1)      Mateusz Puka „Synagoga w Poznaniu”

https://www.youtube.com/watch?v=_9yUYB0yAYc

2) Klaudia Maruszka, Milena Maroszek, Anna Michalczyk, Sylwia Szymaska „Wielkie wczoraj w maym krgu – Józef Chociszewski”

https://www.youtube.com/watch?v=-nj8xJ5go9U

VII. Zespó Szkó Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu

1)      Kacper omozik „Walenty Ostojski – patriota caym sercem przez cae ycie”

https://www.youtube.com/watch?v=FrNvEdgFJKs

 

2)      Magdalena Kociuszko, Monika Jurdziska „Pukownik Andrzej Kopa – bohater naszej gminy” 

https://www.youtube.com/watch?v=InZgE_m81_E

 

3)      Dominik Kamierowski „Cztery pokolenia temu”

            https://www.youtube.com/watch?v=v-UcTfoCYhE

VIII. V Liceum Ogólnoksztacce im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu

1)      Ewa Wgiel, Dominika Matyjaszczyk, Adrianna Brk „Akcja Bollwerk”

https://www.youtube.com/watch?v=aKBfaOl-2QY

 

IX. Gimnazjum w Wilkowyi

1)      Izabela Bartolik, Monika Fabisch, Eliasz Bartkowiak, Marcin Raczkowiak „Zbigniew Ostróg – Gorzeski”

https://www.youtube.com/watch?v=7ko1U8cC0Vc

X. Zespó Szkó im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letniskach

1) Karolina Koralewska, Oliwia Wodarczyk „Wygnani za inno”

https://www.youtube.com/watch?v=0RhvR45QMLE&featur=youtube.be

XI. Gimnazjum im. Rady Europy w Kostrzynie

1) Tomasz Sitek, Patryk Lipiecki, Amadeusz Izydorek, Hubert Rozmiarek „Bohater – Ignacy Prdzyski”

https://www.youtube.com/watch?v=NMXcKyShqO0

2) Ewelina Bulewicz, Wiktoria Grygiel, Wiktoria Nowakowska, Eryk Sobczyski „Wielkopolanin z uask fantazj”

https://www.youtube.com/watch?v=Q7W-TkwwIWg&feature=youtu.be

3) Micha Grzyb, Tomasz Janicki, Marek Jaworowicz, Kuba Skotarek „ycie braci za woln Polsk”

https://www.youtube.com/watch?v=zsqISBnf-Jw

XII. Gimnazjum nr 2 w Swarzdzu

1)      Aleks Roszyk, Szymon Somiski, Kuba Wojty, Tomasz witek „Nihil novi – Cyryl Ratajski”

https://www.youtube.com/watch?v=HcqdJEgl_JA&feature=youtu.be

 

XIII. Zespó Szkó Gimnazjum w Targowej Górce

1)      Norbert Lesiski, Patryk opatka MUR

https://www.youtube.com/watch?v=eqMPwuxvNDo

 

2)      Weronika Matysiak, Dawid Tomiak, Daria Wojtaszak „Kraina tajemnic”

https://www.youtube.com/watch?v=_6SbSSYlpUY&index=1&list=UUkZGmpdy_h7usuRJFbDdG4w

 

XIV. Gimnazjum nr 3 im. prof. Eugeniusza Witolda Piaseckiego w Gnienie

1)      Kamil Klój, Damian Zabocki, Baej Gallas „Ks. Mateusz Zabocki – powicenie w czasach apokalipsy”

https://www.youtube.com/watch?v=tJ2GthJXBh8&feature=youtu.be

XV. Gimnazjum im. Noblistów Polskich Mieleszyn

1)      Agnieszka Domagalska, Oliwia Gowska, Gaetano Sollami, Agata Zabel „Nasz przyjaciel wróg”

https://www.youtube.com/watch?v=7Gou2R_0ScE&feature=youtu.be

 

2)      Alicja Berenicka, Kinga Kordek, Patrycja Kulig, Robert Rakowski „Pacjenci dziekanki skazani na mier”

https://www.youtube.com/watch?v=LaH2exkmjfQ

 

3)      Katarzyna Macioszek, Eliza Plewa, Sandra Walkowiak „Bohaterowie mimo woli”

https://www.youtube.com/watch?v=Uevn-owyq-I&feature=youtu.be

 

XVI. Zespó Szkó Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papiea Jana Pawa II w Gnienie

1)      Hubert Grzybowski, Miosz Krawczyk, Daniel Mróz, Daniel Chudy, Bartosz Gowala, Damian Szymanowski, Dominik Zamiara „ywot witego Wojciecha”

https://www.youtube.com/watch?v=zNud6TaXTpc

 

 

XVII. Zespó Szkó SP i Gimnazjum im. M. Jackowskiego we Wronczynie

1)      Natalia Pikiska, Kamila Jagieniak, Pawe Hadyski„Zapomniany bohater Jan Kkolewski”

https://www.youtube.com/watch?v=FUjnbpz7Kgk&feature=youtu.be

XVIII. I Liceum Ogólnoksztacce im. Bolesawa Chrobrego w Gnienie

1)      Agata Walczak „Od oratorium po Archikatedr”

https://www.youtube.com/watch?v=bEhVDT_q6a8

 

2)      Natalia Cyranowicz, Izabela Grygiel „Historia cmentarzy Gniezno”

https://www.youtube.com/watch?v=TIuxZMoTL74&feature=youtu.be

 

3)      Karolina Jdrzejewska, Ewelina Kowalewska, Aleksandra Piasecka, Natalia Dyc, Dominika Janowska, Mateusz Domaski „Poznajmy Wskotorówk” 602314604

https://www.youtube.com/watch?v=__QpZxDi9rU

 

4)      Martyna Siwka „Katedra gnienieska”

https://www.youtube.com/watch?v=SU1mOKbKm-Y

 

5)      Eryk Stelmaszyk, Przemysaw Purol, Szymon Rutkiewicz, Baromiej Gawrecki „Koció w. Jana Chrzciciela w Gnienie”

https://www.youtube.com/watch?v=QY57-UEs00I