UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZ
NOW STRON:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Menu

Nasze sklepy

Sklep - Rkodzieo i rzemioso artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - wiee eko produkty spoywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie wiatowid
Maachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serw i nalewek

Smaki cz regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Dziaaj lokalnie
 
Dziaaj lokalnie
 
Dziaaj lokalnie
 
KRAJOWA SIE GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga witego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Drukuj

W dniach 12-13 wrzenia br. gocilimy na naszym terenie dziaania przedstawicieli Fundacji Vita Region, Stowarzyszenia LGD Dolina Karpia oraz Stowarzyszenia LGD Wrzosowa Kraina. Celem wizyty byo zapoznanie si z dziaalnoci inkubatora przetwórstwa rolno-spoywczego zbudowanego przez nasze stowarzyszenie w tym roku. W pierwszy dzie wizyty gocilimy uczestników w naszej siedzibie w Maachowie Szemborowicach, gdzie przedstawilimy zasady prowadzenia dziaalnoci gospodarczej przez nasze stowarzyszenie oraz zasady funkcjonowania inkubatora. Pierwsza cz spotkania miaa charakter rozmowy i dyskusji, wymiany wzajmenych dowiadcze, po której nastpia cz druga - warsztatów kulinarnych z zioami, rosncymi w naszym ogrodzie zioowym.

W drugim dniu wizyty zaprosilimy naszych goci do zwiedzenia gospodarstwa agroturystycznego Pastwa Szafraskich "KOZIRAJ", gdzie odbyy si warsztaty wyrabiania sera z mleka koziego.  Nastpnie nasi gocie udali si do pasieki Pastwa Urbaskich, gdzie uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich i degustacji lokalnego miodu. Zaprezentowane gospodarstwa otrzymay na rozwój swojej dziaalnoci dofinansowanie z programu Leader w poprzednim okresie programowania PROW 2007-2013. 
Pogoda dopisaa, dobre humory równie. Mamy nadziej, e nasi gocie wyjechali z Wielkopolski z nowymi pomysami!