UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZ
NOW STRON:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Menu

Nasze sklepy

Sklep - Rkodzieo i rzemioso artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - wiee eko produkty spoywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie wiatowid
Maachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serw i nalewek

Smaki cz regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Dziaaj lokalnie
 
Dziaaj lokalnie
 
Dziaaj lokalnie
 
KRAJOWA SIE GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga witego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Drukuj

 

Zgodnie z projektem, na który grupa nieformalna Przyjaciele Izby Pamici i Tradycji Ziemi Kiszkowskiej otrzymaa dotacj z programu "Dziaaj Lokalnie IX" ,"Akademii Rozwoju Filantropii W Polsce", "Polsko-Amerykaskiej Fundacji Wolnoci" oraz Stowarzyszenia wiatowid. Gównym celem projektu jest przestawienie szczególnie najmodszym, ale równie i innym zainteresowanym wiejskie ycie (niektóre czynnoci) z XIX i pocztków XX wieku w okresie letnio- jesiennym. Std nazwa projektu "Lato i jesie na wsi".

Pocztki jak wiemy bywaj trudne, ale dzieci biorce udzia w projekcie bardzo szybko nauczyy si rozpoznawa niektóre zioa. Okazuje si, e nawet podczas spaceru mona pozna polskie zioo, od lat znane jako dobre lekarstwo na bolce gardo, czy jako przyprawa do mis. Szawi (bo o niej mowa) uczestnicy projektu spotkali w przyblokowym ogródku... Zerwane zioo, dzieci powizay i powiesiy na budynku "Izby", aby wyscho w cieniu, nie tracc swoich waciwoci. Pogoda bya doskonaa wic suszenie szawii te przebiego bez problemów.

Nastpnie przyszed czas na mit i lip . Z t pierwsz nie byo kopotów, ale ta druga stawiaa opór. Pan Szprywa - koordynator projektu, zademonstrowa wszystkim odpowiedni sprzt oraz zaprezentowa podcinanie lipy. Nie byo to atwe zadanie zwaszcza, e drzewa s wysokie, a rolin nie mona byo kaleczy i niszczy. Na szczcie wszystko si udao i uczestnicy mogli rozpocz "skubanie" kwiatostanów. W trakcie pracy uczestnicy dowiedzieli si o waciwociach kulinarnych i leczniczych lipy oraz do czego wykorzystywano drewno i yko tej roliny. Na koniec zmczeni i spragnieni mogli napi si naparów z zebranych zió sodzonych miodem. Lipa i mita miay równ ilo zwolenników. Równie podczas pókolonii szkolnych, uczniowie nie prónowali i niektórzy po raz pierwszy w yciu zrywali lip i mit na terenie malowniczych "Stawów Kiszkowskich" pod kierunkiem p. Bartosza Krkowskiego, który zawsze chtnie suy pomoc w kadych dziaaniach zwizanych z poznawaniem rodowiska przyrodniczego naszej okolicy. Pochmurne niebo próbowao zniechci zbieraczy zió, ale mimo kropel spadajcych z mokrych gazi lip humor uczestnikom dopisywa.

Bardzo pomocne podczas dziaa projektowych okazay si warsztaty pt. " Laboratorium Zielarskie", na których dzieci mogy pozna nazwy zió, spróbowa ich, a z wybranych zrobi maso zioowe czy pesto. Nawet najmodsze przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyy w zajciach....

W pitek 21 sierpnia dzieci ze Szkoy im. W. Witosa w agiewnikach wspólnie z grup rodziców miay okazj uczestniczy ( dziki uprzejmoci pana Benedykta Marcinkowskiego, który udostpni pole) w tradycyjnym koszeniu zboa. Sotys agiewnik Kocielnych - Zbigniew Woczyk z wielkim kunsztem kos zachowan przez jednego z rolników naszej wsi, Dariusza Jurka, równiutko "kad" pszenyto , a nastpnie wiza z niego snopki i ukada w mendle. Nastpnie pan dyrektor Andrzej Szprywa zaprezentowa jak cinano zboe sierpem. Dzieci mogy same spróbowa swoich si wic snopki i ukadajc je,a nie byo to atwe. Zaskoczeniem dla uczniów naszej szkoy okazay si umiejtnoci miejscowego nauczyciela Jana Radziskiego, który pochodzc z rodzinny rolniczej równie potrafi kosi zboe kos.

Dokoa projektu tyle si dziao, e naley przypomnie wszystkim, i podstawowym celem byo postawienie pieca chlebowego przy Izbie Pamici w agiewnikach Kocielnych. Sam proces rozpocz si od zamówienia w firmie Vitcas elementów pieca. Nastpnie na pocztku wrzenia zosta wylany pod niego fundament. 11 wrzenia nastpia "waciwa budowa" pieca, któr pilnie obserwowali uczniowie naszej szkoy. Teraz przed uczestnikami projektu jeszcze oboenie pieca glin i wykoczenie ceg klinkierow. Wszyscy z niecierpliwoci czekaj na pierwszy wypieczony w nim bochenek.